Apple dostarczy mniej iPhone'ów

opublikowano: 08-06-2018, 15:16

Według japońskiego dziennika Nikkei, na który powołuje się Reuters, koncern Apple oczekuje dostarczyć w tym roku na rynek około 80 mln iPhone’ów. To o 20 proc. mnij niż prognozował amerykański gigant w tym samym czasie 2017 r.

Źródła donoszą, że potentat technologiczny zwrócił się z prośbą doi swoich poddostawców, by stworzyli około 20 proc. mniej komponentów dla trzech nowych modeli, jakie kalifornijska spółka planuje wprowadzić na rynek w drugiej połowie 2018 r. w porównaniu do ubiegłorocznych planów dotyczących modeli iPhone X i iPhone 8.

iPhone X
Zobacz więcej

iPhone X fot. Bloomberg

W artykule zawarte zostały obawy o osłabienie sprzedaży smartfonów po latach gwałtownego wzrostu z uwagi na poszerzającą się stagnację na kluczowych rynkach, takich jak np. Chiny.

Apple jest dość konserwatywne, jeśli chodzi o składanie nowych zamówień na nadchodzące iPhone'y w tym roku – stwierdziło jedno z czterech źródeł, które jest w łańcuchu dostaw które cytuje Nikkei Asian Review.

Przed kilkoma dniami czołowy analityk Apple, Ming-Chi Kuo powiedział, że koncern może obniżyć ceny debiutujących w drugiej połowie roku modeli nawet o 300 USD.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Apple dostarczy mniej iPhone'ów