Asseco miało dobry kwartał w ZUS

GSU
opublikowano: 22-04-2021, 20:00

Informatyczna grupa przez pierwsze trzy miesiące roku podpisała z ZUS umowy za blisko 90 mln zł, a na horyzoncie są kolejne.

Choć obecnie kontrakty z ZUS, w przeciwieństwie do tych sprzed dziesięciu lat, nie są kluczowe dla wyników grupy Asseco, to nadal należy on do jednych z najważniejszych klientów w sektorze publicznym.

Pierwsze trzy miesiące roku były wyjątkowo udane dla Asseco pod względem kontraktacji w ZUS. Asseco Data Systems podpisało czteroletnią umowę na świadczenie usług w zakresie modyfikacji systemu EMIR-SEKS, związanych z tym usług wsparcia oraz udzielenie licencji i sublicencji. Wartość kontraktu to 49 mln zł. Dahliamatic, spółka z grupy, podpisał trzyletnią umowę na zakup usługi opieki serwisowej na oprogramowanie SAP, wspierające funkcjonowanie Systemu Wspomagania Ekonomiki Zakładu. Jej wartość to 16 mln zł.

Dywersyfikacja przychodów:
Dywersyfikacja przychodów:
Jeszcze dekadę temu kontrakty z ZUS miały kluczowe znaczenie dla wyników Asseco Poland, na którego czele stoi Adam Góral. Nadal jest ważnym klientem informatycznej spółki, ale rozbudowa grupy i dywersyfikacja przychodów powodują, że jego wpływ na wyniki jest zdecydowanie mniejszy.
Marek Wiśniewski

O ile te umowy są odnawiane w kilkuletnich cyklach, to Asseco pozyskało też nowe zlecenia. Podpisało pięć umów wykonawczych w ramach umowy ramowej na rozwój kompleksowego systemu informatycznego (KSI). Ich łączna wartość to ponad 24 mln zł.

Comarch, druga firma składająca oferty w ramach umowy ramowej, nie zdobył wprawdzie w I kw. żadnego zlecenia wykonawczego, ale złożył dwie oferty, które otworzyły mu drogę do podpisania umów w kolejnym kwartale. W kwietniu Comarch podpisał wartą około 11 mln zł na tzw. EESSI2 i czeka na podpisanie wartej około 10 mln zł umowy na dostosowanie głównego systemu ZUS do zmian po tzw. likwidacji OFE i utworzeniu nowego subkonta w ZUS.

Kontraktacja Asseco z I kw. niedługo się powiększy, gdyż w przyszłym tygodniu podpisze z ZUS umowę o wartości blisko 33 mln zł na przedłużenie utrzymania KSI przez sześć miesięcy. Obecna umowa rzeszowskiej spółki na te usługi kończy się w kwietniu.

Krakowski Comarch też ma szansę zwiększyć stan posiadania. Jego oferta za ponad 200 mln zł została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu na utrzymanie całego KSI, ale wybór został unieważniony, o ewentualnym kontrakcie przesądzi batalia prawna. Niedawno Comarch złożył też najtańszą, opiewająca na 71 mln zł, ofertą na rozwój i utrzymanie PUE ZUS.

Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
×
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane