ISB: spotkanie Premiera i Prezydenta nie wcześniej niż o 17:00

opublikowano: 2002-07-05 14:03

Spotkanie Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego i Premiera Leszka Millera na temat powołania nowego ministra finansów nie rozpocznie się przez godziną 17:00 w piątek, gdyż dopiero o tej godzinie Prezydent wróci do Warszawy z wizyty na Łotwie, dowiedziała się agencja ISB w biurze prasowym Prezydenta.

Wcześniej Jerzy Jaskiernia, przewodniczący klubu Sojuszu Lewicy Demokratycznej (SLD), zapowiedział, że Premier ogłosi ostateczny wybór kandydata na ministra finansów w piątek wieczorem po konsultacjach z Prezydentem.

W piątek klubu SLD i Unii Pracy (UP) poparły oficjalnie kandydaturę Grzegorza Kołodki, byłego ministra finansów. Drugim poważnym kandydatem na nowego ministra finansów jest obecny minister pracy, Jerzy Hausner, który miał być rekomendowany przez samego Belkę.