Bank of America nie będzie pożyczał producentom broni strzeleckiej

opublikowano: 11-04-2018, 06:52
aktualizacja: 11-04-2018, 06:54

Bank of America ogłosił, że nie będzie już pożyczał pieniędzy producentom broni przypominającej wojskowe karabinki szturmowe, którą mogą nabywać cywile.

Drugi amerykański bank kredytował dotychczas takich producentów broni, jak Vista Outdoor, Remington i Sturm Ruger. Bank już poinformował klientów, że nie zamierza świadczyć usługi finansowania producentom „broni w wojskowym stylu”.

Broń przypominająca karabinki szturmowe była wykorzystywana w ostatnich latach w wielu atakach w USA, w których tylko w 2017 roku zginęło łącznie 346 osób. W lutym 2018 roku w ataku na szkołę na Florydzie zginęło 17 uczniów i nauczycieli. 

- Przez ostatnie kilka miesięcy prowadziliśmy intensywne rozmowy. Naszą intencja jest nie finansować tej przypominającą wojskową broni do użytku cywilnego – powiedziała Anne Finucane, wiceszefowa Bank of America.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu