Belka: Będę członkiem-założycielem Partii Demokratycznej

Polska Agencja Prasowa SA
04-05-2005, 13:14

Premier Marek Belka zapowiedział, że 8 maja weźmie udział w kongresie założycielskim Partii Demokratycznej. W sposób automatyczny - dodał - stanę się jej członkiem-założycielem.

Premier Marek Belka zapowiedział, że 8 maja weźmie udział w kongresie założycielskim Partii Demokratycznej. W sposób automatyczny - dodał - stanę się jej członkiem-założycielem.

    Ale - podkreślił premier na środowej konferencji prasowej - jeśli jego rząd będzie nadal pracował, to "aktywność polityczna musi zejść na drugi plan".

    W czwartek, 5 maja, Sejm ma głosować nad wnioskiem o samorozwiązaniu. Na 6 maja Belka zapowiedział podanie się do dymisji. Już wcześniej prezydent Aleksander Kwaśniewski zapowiadał, że dymisji nie przyjmie.

    Belka dodał, że jeśli w kolejnych tygodniach i miesiącach nadal będzie kierował rządem, to skupi się na sprawach kraju. Najważniejszą - w jego opinii - rzeczą jest zapewnienie przyjęcia przez Polskę i wykorzystania środków unijnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Belka: Będę członkiem-założycielem Partii Demokratycznej