Czytasz dzięki

Berlusconi przeprasza Włochów

PAP, DI
opublikowano: 04-11-2012, 13:41

Były premier Włoch Silvio Berlusconi przeprosił swych rodaków za to, że nie dał sobie rady z kryzysem. Przeprosiny zawarte są w wywiadzie, którego udzielił do książki znanego dziennikarza telewizyjnego.

W rozpowszechnionej w niedzielę wypowiedzi, która zostanie zamieszczona w książce Bruno Vespy z telewizji RAI Berlusconi oświadczył: "Pomyślałem, że muszę przeprosić Włochów za to, że nie dałem rady".

"Kryzys przekreślił nasze wysiłki, chociaż pozostawiliśmy wskaźnik bezrobocia najniższy w ciągu ostatnich 20 lat"- stwierdził były premier i lider centroprawicy. Dodał też: "Zagwarantowaliśmy pokój społeczny w latach najcięższego kryzysu".

Trzeci rząd Silvio Berlusconiego, który pracował od 2008 roku, upadł 12 listopada zeszłego roku w rezultacie kryzysu w centroprawicowej większości. Nałożył się na to bardzo zły stan zadłużonych finansów publicznych kraju. Kilka dni później prezydent Giorgio Napolitano powołał rząd ekspertów Mario Montiego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, DI

Polecane