Bezpłatne kursy języka angielskiego dla pracowników

opublikowano: 18-07-2022, 20:00
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

PFP organizuje darmową naukę języka angielskiego. Ofertę kieruje szczególnie do przedsiębiorców i pracowników z sektora turystycznego.

Przeczytaj artykuł i dowiedz się:

  • kto prowadzi darmowe kursy jęz. angielskiego
  • kto może z nich skorzystać

Wakacyjne kursy języka angielskiego – z taką inicjatywą wyszła Polska Fundacja Przedsiębiorczości (PFP). Każdy chętny za darmo może podszlifować swoją znajomość tego języka. Nauka odbywa się na platformie szkoleniowej Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

– Celem jest wsparcie pracowników w nauce języka obcego. Zakładamy, że osoby biorące udział w warsztacie będą już znać podstawy, a nasze szkolenie będzie dla nich uzupełnieniem wiedzy i szansą na poszerzenie wiedzy i kompetencji językowych w miejscu pracy. Nasza inicjatywa wynika z faktu, że widzimy, jak wielkim zainteresowaniem cieszą się szkolenia językowe w Bazie Usług Rozwojowych. Chcemy, by platforma szkoleniowa na bieżąco odpowiadała na potrzeby przedsiębiorców i ich pracowników – mówi Marcin Pawłowski, prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

Kursy będą odbywały się w trybie sześciu szkoleń po półtorej godziny każde. Szkolenia są podzielone na dwa moduły: office i business

– Szkolenia będą dotyczyły używania języka w zakresie biurowym, w sektorze turystycznym lub w sytuacjach oficjalnych i biznesowych. Jeżeli projekt spodoba się przedsiębiorcom i będzie cieszyć się zainteresowaniem pracowników, będziemy kontynuowali go jesienią – mówi Marcin Pawłowski.

Co istotne, część zajęć będzie skierowana do pracodawców i pracowników z branży turystycznej. Celem jest pomoc firmom z tego sektora w obsłudze klientów z zagranicy.

– Turystyka w Polsce wchodzi od dawna na poziom międzynarodowy. Konieczne jest, by kelnerzy, restauratorzy, hotelarze czy pracownicy administracji potrafili sprawnie posługiwać się językiem angielskim, minimum w zakresie podstawowym. Nasze szkolenia to pomysł, by w dogodnym momencie nauczyć się niezbędnych słówek i zwrotów oraz skorzystać z porad ekspertów – dodaje Marcin Pawłowski.

Każda osoba, która ukończy pięć z sześciu kursów, będzie miała możliwość podejścia do dodatkowego testu sprawdzającego umiejętność nabytej wiedzy i otrzymania certyfikatu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane