Bloomberg: przedstawiciele pracowników nie chcą fuzji Deutsche Banku z Commerzbankiem

opublikowano: 11-04-2019, 12:38

Niektórzy przedstawiciele pracowników w radzie nadzorczej Commerzbanku chcą zwołania posiedzenia, na którym zdecydowano by o zakończeniu rozmów o połączeniu z Deutsche Bankiem, informuje Bloomberg powołując się na anonimowe źródła.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Kilku przedstawicieli pracowników, w związku z obawami likwidacji tysięcy miejsc pracy, tak mocno sprzeciwia się fuzji, że chcą za wszelką cenę zakończyć rozmowy o niej, twierdzą informatorzy Bloomberga. Decyzja o zwołaniu nadzwyczajnego posiedzenia rady nadzorczej wciąż nie zapadła i są wątpliwości, czy przeciwnicy fuzji mają dostateczne poparcie, aby planować głosowanie, mówią źródła agencji. Aby osiągnąć cel przedstawiciele pracowników musieliby głosować blokiem i dwukrotnie zdobyć większość. Raz, aby wprowadzić głosowanie w sprawie fuzji do porządku dziennego, a drugi, aby przegłosować zerwanie rozmów z Deutsche Bankiem.

Przedstawiciele pracowników mają połowę miejsc w radzie nadzorczej Commerzbanku. Manager Magazin napisał, że niektórzy z nich chcą odwołania prezesa banku, który jest zwolennikiem połączenia z Deutsche Bankiem. Szef rady nadzorczej poinformował jednak w czwartek, że jest ona zadowolona z pracy prezesa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy