Czytasz dzięki

Borys: polskie mikrofirmy mogą liczyć na większe wsparcie finansowe niż w Niemczech

  • PAP
opublikowano: 14-05-2020, 17:03

Polskie mikrofirmy mogą liczyć na większe wsparcie finansowe niż w Niemczech, napisał w czwartek na Twitterze prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys.

Paweł Borys, prezes PFR
Zobacz więcej

Paweł Borys, prezes PFR fot. Marek Wiśniewski

"Polskie mikrofirmy mogą liczyć na większe wsparcie finansowe niż w Niemczech! W PL średnia kwota wypłaconej subwencji to 72 tys. zł, a max 324 tys. zł, w porównaniu do średnio ok 55 tys. zł i max 68 tys. zł w Niemczech. A niewiele krajów UE uruchomiło tak szerokie wsparcie" - napisał prezes PFR.

Tarcza Finansowa to program Polskiego Funduszu Rozwoju mający na celu wsparcie przedsiębiorców, których działalności ucierpiały na skutek sytuacji gospodarczej związanej z pandemią COVID-19. Warunkiem zgłoszenia się do programu jest odnotowanie spadku przychodów ze sprzedaży o co najmniej 25 proc. w dowolnym miesiącu po 1 lutego w porównaniu do miesiąca poprzedniego, bądź analogicznego miesiąca roku ubiegłego.

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane