Brazylia zawiesiła eksport wołowiny do Chin

opublikowano: 04-06-2019, 06:53

Wykrycie przypadku choroby „szalonych krów” w stanie Mato Grosso spowodowało zawieszenie przez Brazylię eksportu wołowiny do Chin.

Brazylijski resort rolnictwa poinformował, że transporty mięsa, które zostały wysłane do Chin po 30 maja muszą wrócić do producentów lub zostać skierowane do innych miejsc przeznaczenia. Zastrzegł, że zawieszenie może zostać wkrótce odwołane jeśli zdecydują tak po analizie sytuacji władze Chin.

Na brazylijskiej giełdzie spadły notowania największych spółek mięsnych, m.in. Minerva SA (-2,2 proc.) i JBS SA (-2,4 proc.).

W piątek pojawiła się informacja, że u 17-letniej krowy z hodowli w stanie Mato Grosso wykryto gąbczastą encefalopatię bydła, czyli BSE. Przypadek uznano za nietypowy, bo choroba nie pochodzi z paszy, ale ma charakter spontaniczny, co oznacza mniejsze ryzyko sanitarne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy