Cash Flow w klinczu

Dawid Tokarz
opublikowano: 16-01-2009, 09:49

Igor Kazimierski zwołał nadzwyczajne walne. Grzegorz Gniady nic o tym nie wie. A kurs spada.

Narasta konflikt największych akcjonariuszy Cash Flow (CF): Igora Kazimierskiego (dysponuje 38,1 proc. kapitału windykatora) i Grzegorza Gniadego (28,6 proc.). Kolejną odsłoną będzie walne zgromadzenie, zwołane na 11 lutego 2009 r. W porządku obrad znalazły się punkty, dotyczące odwołania Grzegorza Gniadego z wiceprezesa spółki i wyboru rady nadzorczej.

Zwołanie walnego to pokłosie wydarzeń sprzed świąt Bożego Narodzenia, kiedy przed posiedzeniem rady nadzorczej zrezygnował jeden z jej członków. Zdaniem Igora Kazimierskiego, od tej pory rada nie może podejmować decyzji, bo zasiada w niej czterech członków, a więc mniej niż kodeksowe minimum. Tyle że trzech członków rady, popierających Gniadego, nie zgodziło się z tą interpretacją i podjęło decyzję o odwołaniu Kazimierskiego z funkcji prezesa. Ten z kolei nie uznał tego rozstrzygnięcia, złożył zawiadomienie do prokuratury (wczoraj kolejne dotyczące ewentualnego wykorzystanie przez Grzegorza Gniadego informacji poufnej oraz manipulacji) i zwołał walne.

— Pan Kazimierski nie jest już prezesem spółki, a nawet gdyby był, zwołać zgromadzenie akcjonariuszy mógłby zarząd, czyli wspólnie on i ja. To złamanie prawa — mówi Grzegorz Gniady.

Swoją rolę w sporze, powstałym m.in. w związku z kiepskimi wynikami CF, odegrać może sąd rejestrowy. To on powinien rozpatrzyć wniosek o wykreślenie z rejestru Igora Kazimierskiego jako prezesa spółki. Tyle że Grzegorz Gniady do dziś go nie złożył. Zapewnia jednak, że kancelaria prawna już kończy przygotowywanie dokumentów w tej sprawie. Jakakolwiek decyzja sądu nie zakończy jednak sporu, a liczba wzajemnych pretensji jest tak duża, że sąd może zdecydować się nawet na wprowadzenie do spółki kuratora.

Przepychanki między akcjonariuszami spółki dziś negatywnie przekładają się na kurs. O godz. 9.46 spada o 8,1 proc. do 3,40 zł. Obroty są jednak niewielkie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dawid Tokarz

Polecane