Ceny ropy w dół

opublikowano: 29-12-2022, 21:50
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Ceny ropy spadły w czwartek drugą sesję z rzędu z powodu niepewnych perspektyw popytu, ponieważ coraz więcej krajów rozważało wprowadzenie ograniczeń dla chińskich podróżnych z rozprzestrzenianiem się infekcji wirusa COVID-19 w kraju będącym największym importerem ropy – podaje agencja Reutersa.

ARC

Rząd Chin znosi ograniczenia związane z pandemią, jednak gwałtowny wzrost liczby infekcji powoduje zaostrzenie przepisów dotyczących podróżowania chińskich gości w niektórych krajach.

Kontrakty terminowe na ropę Brent z dostawą w lutym spadły o dolara do poziomu 82,26 USD, co oznacza spadek o 1,2 proc. Kontrakty futures na ropę West Texas Intermediate osiągnęły poziom 78,40 USD za baryłkę, co oznacza spadek o 1,13 USD, czyli 0,7 proc.

Wielka Brytania rozważa, czy nałożyć ograniczenia na osoby przybywające z Chin. Stany Zjednoczone, Japonia, Indie i Tajwan nałożyły już testy na przybywających z tego kraju.

Zapasy ropy naftowej w USA nieoczekiwanie wzrosły w zeszłym tygodniu, ponieważ import poszedł w górę, a eksport spadł, podała w czwartek Energy Information Administration (EIA).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ON, Reuters

Polecane