Convergys Corporation zatrudni w Lublinie 250 osób

opublikowano: 26-03-2014, 00:00

Uruchomienie centrum usług ma wywołać lawinę bliźniaczych przedsięwzięć. Samorządowcy zacierają ręce.

Convergys Corporation otworzy w maju oddział w Lublinie. Do końca roku chce mieć 250 pracowników. Centrum ma pracować dla europejskiej firmy telekomunikacyjnej i obsługiwać jej kontrahentów z krajów niemieckojęzycznych. Będą tu realizowane usługi wsparcia klienta. Lubelskie centrum wdroży nowe sposoby obsługi użytkowników.

— Ostatni ranking fDi Magazine z grupy Financial Times wyróżnia nasze miasto jako jedną z 10 lokalizacji w Europie Środkowej i Wschodniej o najlepszej strategii przyciągania bezpośrednich inwestycji zagranicznych. Bardzo nas cieszy, że to właśnie w Lublinie opracowywane będą nowe metody obsługi klienta, które następnie będą implementowane w innych oddziałach Convergys w Europie — mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Convergys niedawno przejął spółkę Stream Global Services i ma już dzięki temu jeden oddział w Polsce — w Szczecinie. Spółka notowana na nowojorskiej giełdzie zatrudnia na świecie 125 tys. osób.

— Przez długi czas popularne były w Polsce takie lokalizacje, jak Kraków, Wrocław, Poznań, Trójmiasto. Teraz nareszcie inwestorzy się przełamali. Siła Polski tkwi w tym, że mamy nowoczesne usługi biznesowe zlokalizowane w ponad 50 miastach i przez najbliższe lata będzie to kluczowa gałąź polskiej gospodarki — uważa Paweł Panczyj ze Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych w Polsce. Lublin obiecuje więcej.

— Mam nadzieję, że inwestycja Convergys otworzy strumień międzynarodowych projektów. Rozmawiamy z kolejną zagraniczną firmą — informuje Mariusz Sagan z biura obsługi inwestorów w Lublinie.

Od 2009 r., gdy centrum w Lublinie otworzył hinduski Genpact, nie pojawił się tu kolejny zagraniczny inwestor z branży nowoczesnych usług biznesowych. Co ciekawe, Genpact otworzył w ubiegłym roku oddział w Szczecinie, w którym jest już obecny Convergys.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane