Cyfrowy Polsat chce zrefinansować dług

opublikowano: 24-10-2018, 17:06

Zarząd Cyfrowego Polsatu podjął działania zmierzające do refinansowania zadłużenia z tytułu obligacji, zapadających w 2021 r. Chodzi o papiery o wartości nominalnej 1 mld zł.

"Zamiarem Spółki jest dokonanie oceny w zakresie możliwości refinansowania Obligacji Serii A celem obniżenia kosztów ponoszonych przez Spółkę w związku z obsługą zadłużenia z tytułu wyemitowanych Obligacji Serii A" - podano.

Cyfrowy Polsat ma wysondować popyt rynkowy na nowe obligacje i zaproponować ewentualne warunki i harmonogram emisji nowych obligacji. 

Oprocentowanie obligacji jest zmienne i uzależnione nie tylko od stawki WIBOR6M, ale także wartości wskaźnika zadłużenia (dług netto/EBITDA). Jeśli wskaźnik wynosi poniżej 3,5, to marża ponad WIBOR to 250 pkt. baz., jeśli zawiera się w przedziale 3,5-4, to wynosi 275 pkt. baz., a jeśli powyżej 4, to marża wynosi 325 pkt. baz. 

Spółka ma obecnie możliwość umorzenia papierów po 100 proc. nominału.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu