Czas się zabezpieczyć!

Analizy Online, DI
10-11-2009, 14:52

Nie chodzi wcale o świńską grypę, ale zbliżającą się inflację. Analitycy Fortis Investments sugerują jeden sposób, jak się skutecznie zabezpieczyć.

Według Fortis Investments nadszedł czas aby zastanowić się nad zabezpieczeniem na wypadek inflacji. Fortis uważa, że prawdopodobieństwo wzrostu inflacji w niedalekiej przyszłości jest bardzo wysokie, szczególnie ze względu na wzrostowy trend na rynku surowców, sygnały gospodarczego odbicia oraz rosnący w bardzo szybkim tempie deficyt.

Wydaje się zatem, że jedną z opcji, która mogłaby ochronić kapitał przed realnym zagrożeniem wzrostu cen są obligacje indeksowe powiązane z inflacją (inflation linked bonds). Obecna rentowność takich obligacji po wyłączeniu inflacji wynosi 1,5-2 proc. Fortis zauważą, że dzisiejsze ceny inflation linked bonds są atrakcyjne chociaż może się wydawać, że tego rodzaju zabezpieczenie oferuje obecnie niską rentowności. Jednak kiedy inflacja zacznie rosnąć to właściciele tego rodzaju papierów odniosą korzyści nie tylko wynikające z zabezpieczenia przed jej wpływem ale także wynikające z rosnącego popytu na obligacje indeksowe.

Dla posiadaczy funduszy obligacji opinia Fortis Investments jest nie tylko wskazówką inwestycyjną, ale pokazuje również rosnące zagrożenie spadku cen obligacji o stałym oprocentowaniu.

Za: Fortis Investments; Inflation? Don’t sit and wait for it!

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Analizy Online, DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Czas się zabezpieczyć!