Czytasz dzięki

Czechy: interkonektory z Polską i Austrią później i mniejsze

opublikowano: 17-07-2020, 11:27

Czeski operator gazociągów Net4Gas zdecydował o opóźnieniu i ograniczeniu planów dotyczących nowych interkonektorów z Polską i Austrią, informuje Reuters.

Agencja wskazuje na zmiany w planach inwestycyjnych czeskiej spółki na lata 2021-30. Wynika z nich, że Net4Gas odłożył na półkę projekt interkonektora STORK II, łączącego Czechy i Polskę, który miał zwiększyć możliwości przesyłowe od 2023 roku. Został on zastąpiony przez projekt interkonektora o mniejszych zdolnościach przesyłu, który miałby ruszyć w 2027/2028.

Net4Gas wstrzymał także plan budowy interkonektora BACI z Austrią, który miał ruszyć w 2024 roku. Czeska spółka chce zamiast tego realizować podobny, ale mniejszy projekt od 2026 roku.

Net4Gas tłumaczy zmiany tym, że planowane pierwotnie interkonektory nie trafiły na listę projektów wspieranych przez Unię Europejską.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane