Czytasz dzięki

Daly: obietnica „niskich stóp” właściwa, ale powinna być aktualizowana

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 14-10-2020, 08:10

Zdaniem Mary Daly, zobowiązanie się amerykańskich władz monetarnych do utrzymywania stóp procentowych blisko zerowego poziomu nawet przez lata jest na obecną chwilę „odpowiednie”, ale powinno podlegać aktualizacji wraz ze zmianami w kondycji gospodarki, donosi Reuters.

Kierująca oddziałem Banku Rezerw Federalnych (Fed) z San Francisco Daly stwierdziła, że zarówno gospodarka, jak i polityka monetarna są teraz w dobrej sytuacji. Podkreśliła jednak konieczność korekt.

Mary Daly
Zobacz więcej

Mary Daly fot. Bloomberg

Trzeba cały czas dogłębnie analizować sytuację i od razu reagować na zmiany, czy to pozytywne czy negatywne – stwierdziła bankierka.

W jej opinii, niski poziom stóp procentowych powinien w długoterminowej perspektywie zaowocować wzrostem liczby miejsc pracy i zmniejszeniem nierówności. Daly powiedziała, że zdaje sobie sprawę, że taka sytuacja prowadzi do jeszcze większego bogacenia się bogaczy, ale także zwykłym ludziom daje szanse na przetrwanie.

Nie chcę handlować milionami miejsc pracy… aby powstrzymać giełdę przed wzrostem dla nielicznych, którzy mają te udziały – powiedziała Daly.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane