Deutsche Bank czeka na zgodę Merkel na fuzję z Commerzbankiem

opublikowano: 15-03-2019, 14:16

Władze Deutsche Banku chcą potwierdzenia kanclerz Angeli Merkel, że mogą iść naprzód z przygotowaniami do fuzji z Commerzbankiem, dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg.

Menedżerowie chcą zapewnienia poparcia od rządu dla wynikającego z połączenia dwóch największych niemieckich banków cieć zatrudnienia, twierdzą informatorzy agencji. Jak dotąd fuzję popiera jednoznacznie Ministerstwo Finansów, ale kanclerz Angela Merkel wciąż nie zajęła stanowiska, podkreślają. Rząd kontroluje 15 proc. Commerzbanku i kanclerz ostatecznie będzie musiała zdecydować co dalej z planowanym połączeniem. Źródła Bloomberga twierdzą, że kiedy Merkel zgodzi się na fuzję, formalne ogłoszenie negocjacji nastąpi niemal natychmiast. W przyszłym tygodniu mają odbyć się posiedzenia rad nadzorczych zarówno Deutsche Banku, jak i Commerzbanku. Będzie to okazja, aby ogłosić rozmowy o fuzji, pisze Bloomberg.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy