Deutsche Bank i Commerzbank potwierdziły rozmowy o fuzji

opublikowano: 18-03-2019, 06:36

Dwa największe niemieckie banku potwierdziły, że rozpoczęły dyskusję na temat połączenia.

W wydanym oświadczeniu Deutsche Bank ogłosił, że jego zarząd zdecydował o rozważeniu „strategicznych opcji” dotyczących zwiększenia jego zysków i przyspieszenia wzrostu. Commerzbank potwierdził rozpoczęcie rozmów o fuzji. W obu przypadkach zastrzeżono, że nie muszą one do niej doprowadzić.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

- Stale podkreślałem, że konsolidacja w niemieckiej i europejskiej branży bankowej jest dla nas ważnym tematem. Naszym celem pozostaje bycie globalnym bankiem z silnym biznesem na rynkach kapitałowych, bazującym na wiodącej pozycji na naszym macierzystym rynku w Niemczech i Europie, dysponującym globalną siecią – głosi skierowane do pracowników oświadczenie  Christiana Sewinga, prezesa Deutsche Banku.

Powstały w wyniku fuzji bank miałby 2 bln USD aktywów i trzecie miejsce  w rankingu największych banków w Europie za HSBC i BNP Paribas. Połączone Deutsche Bank i Commerzbank miałyby ok. 20 proc. prywatnych klientów w Niemczech. 

Niektórzy analitycy krytycznie podchodzą do fuzji Deutsche Banku i Commerzbanku, zwracając uwagę na to iż może ona nie rozwiązać problemu niskiej dochodowości banków. W czwartym kwartale ubiegłego roku Deutsche Bnak miał 409 mln EUR straty, a Commerzbank 113 mln EUR zysku przy przychodach 2,1 mld EUR.

036950dd-4556-4e30-aabc-314ab0b280bd
Frankowicze kontra banki
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE
Frankowicze kontra banki
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany co dwa tygodnie
Kamil Zatoński
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, nyt.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy