DM BPS: "kupuj" akcje Bogdanki

KZ
opublikowano: 07-03-2012, 10:40

Analitycy DM BPS rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla akcji Bogdanki od zalecenia "kupuj" z ceną docelową 144,8 zł.

- Wydobycie Bogdanki w 2012 roku ma wynieść ok. 8 mln ton, co wg naszych projekcji przełoży się na wzrost przychodów do poziomu blisko 1,8 mld PLN (+ 40% r/r). Zysk netto grupy powinien wzrosnąć na koniec 2012 roku o 124% r/r i wynieść ok. 331 mln PLN. W 2013 roku potencjał produkcyjny powinien wzrosnąć do 9-10 mln ton, a rok później spółka ma osiągnąć już pełny docelowy poziom wydobycia na poziomie 11,5 mln ton, co przy bieżących cenach pozwoli na osiągnięcie przychodów na poziomie ok. 2,4 mld PLN i ponad 470 mln PLN zysku netto -uważa autor raportu Łukasz Kopeć.

- Warto dodać, że pod koniec ubiegłego roku spółka zawarła serię aneksów do wieloletnich umów na dostawy węgla do swoich głównych odbiorców. Dzięki podpisanym umowom w okresie 2014-2016 jedynie ok. 2 mln ton nie jest na chwilę obecną zakontraktowane. Dlatego też ryzyko, że spółka może mieć w przyszłości problemy ze sprzedażą wydobytego węgla jest niewielkie. Realizowany od 2008 roku poziom wydobycia zapewnia obecnie Bogdance prawie 7% udział w krajowym rynku węgla kamiennego. Realizacja zaplanowanych inwestycji (udostępnienie nowych zasobów węgla i uruchomienie w październiku ub. r. wydobycia w polu Stefanów), pozwoli grupie do 2014 roku zwiększyć ten udział do 12%. Ponadto spółka ma w tym roku złożyć wniosek o koncesję wydobywczą na kolejne pole ("SAWIN"), które zwiększyłoby dwukrotnie dotychczasową bazę zasobów Bogdanki (z ok. 247 mln ton do blisko 0,5 mld ton węgla) - dodaje Łukasz Kopeć.

- W związku ze skokowym wzrostem potencjału wydobywczego Bogdanki w najbliższych latach oraz wyjątkowo dobrymi perspektywami dotyczącymi przyszłych wyników finansowych zdecydowaliśmy się rozpocząć wydawanie rekomendacji dla tej spółki. Nasza cena docelowa wynosi 144,8 PLN. Przy kursie z dnia wydania rekomendacji (129,5 PLN) potencjał wzrostu kursu akcji wynosi 12% - podsumowuje analityk DM BPS.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu