Drugi rok z rzędu wzrosły przychody kasyn w Makau

opublikowano: 02-01-2019, 13:15

Udanie zakończył się miniony rok dla kasyn w Makau. Istnieją jednak obawy, że spowolnienie gospodarcze w Chinach uderzy w tę enklawę hazardu w Państwie Środka.

Przychody z gier w grudniu 2018 r. zanotowały dwucyfrowy wzrost - największy w ciągu czterech miesięcy - ponieważ dawna portugalska kolonia, a teraz pół-autonomiczne chińskie terytorium w pobliżu Hongkongu, chce przyciągnąć więcej „masowych” klientów, aby zmniejszyć zależność od większych wydatków ze strony VIP-ów.

Makau, jedno z kasyn i hoteli sieci Galaxy Entertainment
Zobacz więcej

Makau, jedno z kasyn i hoteli sieci Galaxy Entertainment fot. Bloomberg

Makau zamieszkuje jedynie około 650 tys. mieszkańców, a pod względem PKB na jednego mieszkańca jest jednym z najbogatszych miejsc na ziemi. Chiński rząd, walcząc m.in. z korupcją,  zmusił enklawę do dywersyfikacji swojej gospodarki i zmniejszenia zależności od hazardu. Kasyna oferują więcej możliwości rozrywki niż tylko zwykła ruletka czy automaty do gier w swoich ośrodkach. Chcą w ten sposób przyciągnąć większą liczbę zwykłych klientów, w tym rodziny.

Jednak hazard nadal dominuje w gospodarce, a dochody brutto z gier wzrosły o 16,6 proc. rok do roku w ostatnim miesiącu 2018 r. osiągając poziom 26,5 mld MOP licząc w lokalnej walucie, co stanowi równowartość około 3,28 mld USD, wynika z danych opublikowanych przez Gaming Inspection Macau. To był największy wzrost od czterech miesięcy.

W całym 2018 roku przychody z gier wzrosły o 14 proc. do 302,85 mld MOP, co oznacza drugi z rzędu roczny wzrost.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, CNBC

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy