Zaloguj się
Banner e-Gazele Biznesu

e-Gazele Biznesu 2022

9. edycja rankingu najbardziej dynamicznych firm e-commerce

Laureatom gratulujemy!

O rankingu

Ranking e-Gazele Biznesu — to ranking najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm e-commerce.

Polacy pokochali zakupy w sieci. Kiedy w 2014 r. po raz pierwszy opublikowaliśmy ranking „e-Gazele Biznesu”, wartość rynku e-sprzedaży w Polsce szacowano na 30 mld zł. Potem co roku jego wartość rosła o ponad 20 proc. Handel w sieci rozkwitł na dobre w czasie pandemii — zamknięci w domach byliśmy skazani na taką formę zakupów. W ostatnich dwóch latach rynek rósł w niespotykanym tempie, mimo globalnych zakłóceń w łańcuchach logistycznych.

Przed wybuchem pandemii COVID-19 wartość polskiego rynku e-commerce szacowano na 70 mld zł, dziś jest to już około 100 mld zł, a zakupy w sieci robi ponad 3/4 internautów. Zmiana w przyzwyczajeniach konsumentów, coraz lepszy poziom obsługi oraz coraz szybsza i wygodniejsza dostawa sprawiają, że niektóre sklepy internetowe notują wzrost obrotów sięgający kilkuset procent rocznie.

Właśnie tak dynamicznie rozwijające się firmy e-commerce działające w sektorze MŚP nagradzamy w rankingu „e-Gazele Biznesu” od ośmiu lat. Jego pierwowzorem jest ranking „Gazele Biznesu”, który redakcja „Pulsu Biznesu” opracowuje już od ponad 20 lat, gromadzący corocznie ponad 4 tys. firm działających w tradycyjnej gospodarce. Jeden i drugi ranking wyróżnia małe i średnie firmy (stąd nazwa nawiązująca do małych, ale bardzo dynamicznych i zwinnych przedstawicieli fauny).

Pobierz dodatek „e-Gazele Biznesu 2022”

W którym znajdziesz listę laureatów rankingu, dane dotyczące przyrostu obrotów w latach 2021/2020, komentarze redakcji Pulsu Biznesu oraz partnerów.

POBIERZ PDF

Celem rankingu jest promowanie małych i średnich firm z branży e-commerce, które ze względu na swoje rozmiary i zwykle wysoką specjalizację, często pomijane są w innych zestawieniach.

Kryteria rankingu

WAŻNE: udział w rankingu oraz gali podsumowującej ranking jest bezpłatny.

Do zgłoszenia udziału w rankingu niezbędne będzie podanie m.in. następujących danych:

Ranking e-Gazele Biznesu 2022 oparty jest na analizie danych finansowych i uwzględnia małe i średnie firmy prowadzące handel przez internet o przychodach w przedziale od 50 tys. PLN do 100 mln PLN w 2021 r., które wykazały w 2021 roku zysk.

Oprócz zysku, firmy muszą również wykazać się wzrostem przychodów za 2021 rok w porównaniu do roku 2020.

W rankingu jest brana pod uwagę procentowa różnica we wzroście przychodów pomiędzy rokiem 2021 a 2020 oraz całkowita wysokość przychodów w 2021 roku.

Harmonogram rankingu

Nazwa
Data
Nabór zgłoszeń
21 czerwca 2022 - 7 października 2022
Opracowanie wyników
październik 2022
Ogłoszenie wyników
listopad 2022

Artykuły

Zostań e-Gazelą Biznesu

Nabór zgłoszeń do 9. edycji rankingu e-Gazele Biznesu został zakończony. Już dziś zapraszamy do udziału w przyszłorocznej 10. edycji rankingu.

Zgłoszenia będą przyjmowane od czerwca 2023 r.

Wideorelacja

2019
2018

Partnerzy

Organizator

Puls Biznesu

Partnerzy

Patroni

Kontakt

Masz pytanie dotyczące rankingu?
Chętnie na nie odpowiemy!
  • Bonnier Business (Polska) sp. z o.o.
  • ul. Kijowska 1
  • 03-738 Warszawa