Zaloguj się
Banner e-Gazele Biznesu

e-Gazele Biznesu 2021

Od 2014 r. co roku publikujmy ranking „e-Gazel Biznesu”, w którym nagradzamy najdynamiczniej rozwijające się firmy prowadzące handel w internecie o rocznych obrotach z przedziału od 50 tys. zł do 100 mln zł.

O rankingu

Ranking e-Gazele Biznesu — to ranking najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm e-commerce.

Polacy pokochali zakupy w sieci, o czym świadczą dwucyfrowe wzrosty na rynku e-commerce, które utrzymują się od wielu lat, niezależnie od koniunktury gospodarczej. Wartość rynku e-sprzedaży detalicznej w Polsce przekracza rocznie 30 miliardów złotych. Polacy w sieci robią zakupy średnio 8 razy w miesiącu - najczęściej zaopatrujemy się w odzież, obuwie, elektronikę, kosmetyki i książki. Przekonujemy się także do kupowania w sieci żywności.

Polepszająca się kondycja finansowa gospodarstw domowych, zmiany w przyzwyczajeniach konsumentów, doskonały poziom obsługi większości e-sklepów oraz rosnąca liczba osób posiadających dostęp do Internetu sprawiają, że niektóre sklepy internetowe notują wzrosty obrotów sięgające kilkuset procent rocznie.

W Polsce działa około 15 tysięcy e-sklepów. W większości są to małe i średnie firmy. Od kilkunastu lat „Puls Biznesu” publikuje ranking „Gazele Biznesu”, gromadzący wyniki najdynamiczniej rozwijających się firm z sektora MŚP działających w „tradycyjnej” gospodarce. W 2014 roku po raz pierwszy opublikowaliśmy ranking „e-Gazel Biznesu”, w którym nagradzamy najdynamiczniej rozwijające się firmy prowadzące handel w internecie.

Pobierz dodatek „e-Gazele Biznesu 2021”

W którym znajdziesz listę laureatów rankingu, dane dotyczące przyrostu obrotów w latach 2020/2019, komentarze redakcji Pulsu Biznesu oraz partnerów.

POBIERZ PDF

Celem rankingu jest promowanie małych i średnich firm z branży e-commerce, które ze względu na swoje rozmiary i zwykle wysoką specjalizację, często pomijane są w innych zestawieniach.

Kryteria rankingu

WAŻNE: udział w rankingu oraz gali podsumowującej ranking jest bezpłatny.

Do wzięcia udziału w rankingu niezbędne będzie podanie m.in. następujących danych:

Ranking e-Gazele Biznesu 2021 jest oparty na analizie danych finansowych i uwzględnia małe i średnie firmy prowadzące handel przez internet o przychodach poniżej 100 mln PLN w 2020 r., które wykazały w 2020 roku zysk.

Oprócz zysku, firmy muszą również wykazać się wzrostem przychodów za 2020 rok w porównaniu do roku 2019 oraz minimalnym przychodem 50 000 zł w roku 2020.

W rankingu jest brana pod uwagę procentowa różnica we wzroście przychodów pomiędzy rokiem 2020 a 2019 oraz całkowita wysokość przychodów w 2020 roku.

Harmonogram rankingu

Nazwa
Data
Nabór
17 czerwca - 1 października
Opracowanie wyników
październik – listopad
Ogłoszenie wyników
18 listopada

Artykuły

Zostań e-Gazelą Biznesu

Nabór zgłoszeń do rankingu został zakończony. Laureatów rankingu poznamy już 18 listopada.

Wideorelacja

2019
2018

Partnerzy

Organizator

Puls Biznesu

Partnerzy

Patron

Kontakt

Masz pytanie dotyczące rankingu?
Chętnie na nie odpowiemy!
  • Bonnier Business (Polska) sp. z o.o.
  • ul. Kijowska 1
  • 03-738 Warszawa