Eko-Export sypnie kasą

  • Emil Górecki
opublikowano: 09-09-2013, 11:56

Inwestycje już zrobione, czas na dywidendę – ogłasza zarząd bielskiego Eko-Exportu.

Eko-Export, producent mikrosfer z Bielska Białej szacuje, że zakończenie modernizacji zakładu w Bielsku-Białej oraz pozyskanie stałych źródeł mikrosfer w Europie Wschodniej już teraz pozwala jej na pięciokrotne zwiększenie produkcji w porównaniu z 2013 r. bez potrzeby dalszego inwestowania w urządzenia w zakładzie w Polsce. To oznacza możliwość utrzymania kosztów na obecnym poziomie, co ma przełożyć się na wzrost marży, a tym samym wypracowany zysk. Dlatego zarząd spółki zapowiada, że przyjmie przewidywalną i trwałą politykę dywidendową.

- Chcemy zapewnić naszym akcjonariuszom atrakcyjny poziom rentowności kapitału przy równoczesnym utrzymaniu bezpiecznego poziomu zadłużenia spółki. Na koniec I półrocza 2013 r. wskaźnik długu netto do zysku EBITDA wynosi 0,28. Przy zachowaniu tego założenia zarząd uznaje za zasadne rekomendowanie wypłaty jak najwyższych dywidend – czytamy w komunikacie spółki.

Do akcjonariuszy z tegorocznego zysku ma trafić 50-65 proc. zysku netto. Za 2014 r. – 60-70 proc., za 2015 r. – 60-80 proc., a za 2016 r. – nawet 70-90 proc. zysku netto. Zarząd zapowiada, że będzie się starał, by w każdym roku wypłacać akcjonariuszom więcej oraz że będzie rekomendował walnemu wypłacanie dywidendy za każdy rok w którym Eko-Export wypracuje zysk.

Kurs Eko Export po zapowiedzi lekko zwyżkuje. Tylko przez ostatni rok akcje bielskiego producenta mikrosfery podrożały o 140 proc.

Za 2011 r. spółka wypłaciła 20 groszy dywidendy na akcję.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Emil Górecki

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Eko-Export sypnie kasą