Emisje Polnej do korekty

Zbigniew Kazimierczak
23-05-2008, 00:00

Spółka dostanie nowy kapitał, ale nie będzie preferencji dla głównego akcjonariusza. To powinno zadowolić nadzór.

Spółka dostanie nowy kapitał, ale nie będzie preferencji dla głównego akcjonariusza. To powinno zadowolić nadzór.

Producent automatyki przemysłowej złożył w Komisji Nadzoru Finansowego wniosek o zawieszenie postępowania w sprawie prospektu emisyjnego. To element procesu, o którym pisaliśmy dwa tygodnie temu, mającego skorygować formę podwyższenia kapitału. Prospekt obejmuje różne emisje, w tym jedną z prawem poboru (1,66 mln szt.) dla dotychczasowych akcjonariuszy i transzę bez prawa poboru dla firmy Multico, kontrolowanej przez Zbigniewa Jakubasa (300 tys.). Obie po jednej cenie nominalnej (3,8 zł). Komisja nie chciała się zgodzić na taką drogę przeprowadzenia emisji i prospekt czekał na zatwierdzenie od października.

— Właśnie szykujemy projekty uchwał na walne zgromadzenie, dostosowujących kształt emisji do wymagań Komisji Nadzoru Finansowego — mówi Jan Zakonek, prezes Polnej.

Walne odbędzie się 30 czerwca.

— W emisji serii E zmian nie będzie. Akcjonariusze, którym zostały już przydzielone prawa poboru, dostaną papiery — zapewnia prezes.

Korekta dotyczy części serii F skierowanej do Zbigniewa Jakubasa. Zapowiadał on na naszych łamach, że dla dobra firmy jest skłonny wycofać się z emisji skierowanej do niego. Z naszych informacji wynika, że nie zamierza wycofywać się z tych obietnic.

31,24

proc. Taką część kapitału Polnej kontroluje Zbigniew Jakubas.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zbigniew Kazimierczak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Emisje Polnej do korekty