Europejskie akcje zyskują przed danymi o inflacji

opublikowano: 31-08-2022, 10:58
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Europejskie akcje poszły w górę w środę, wsparte dobrymi notowaniami akcji spółek technologicznych po trzydniowej wyprzedaży, z naciskiem na dane o inflacji w regionie, które mają pojawić się w dalszej części sesji – donosi agencja Reuters.

fot. Stefan Boness/Panos Pictures / Panos Pictures / Forum

Ogólnokontynentalny STOXX 600 wzrósł o 0,4 proc., pokonując trzy kolejne dni strat. Ale indeks został ustalony na miesięczną stratę prawie 4 proc.

Akcje spółek technologicznych wrażliwych na stopy procentowe, które spadały przez trzy dni z rzędu w związku z oczekiwaniami agresywnych podwyżek stóp procentowych na całym świecie, wzrosły o 2,1 proc.

Wśród akcji włoska luksusowa grupa Brunello Cucinelli spadła o 3,9 proc. po opublikowaniu wyników półrocznych.

Dormakaba Holding spadł o 2 proc. po tym, jak szwajcarska grupa papierów wartościowych prognozowała wzrost organiczny nieco powyżej docelowego zakresu, ale dodała, że prognoza dotyczy tylko pierwszej połowy roku obrotowego 2022/23.

Zyski zostały również ograniczone, ponieważ w środę Rosja zaczęła wstrzymywać przepływ gazu głównym rurociągiem do największej gospodarki kontynentu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Oskar Nawalany, Reuters

Polecane