“Financial Times”: UBS zaoferował do 1 mld USD za odkupienie Credit Suisse

opublikowano: 19-03-2023, 14:22
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Największy bank szwajcarski UBS Group AG zaoferował kwotę do 1 mld USD za przejęcie Credit Suisse. Transakcja miałaby objąć wszystkie akcje zagrożonego upadkiem pożyczkodawcy - ujawnił w niedzielę “Financial Times”.

fot. Stefan Wermuth/Bloomberg

UBS zaoferował 0,25 CHF za akcję. Nalegał również na niekorzystną zmianę unieważniającą umowę, jeśli spread kredytowy wzrósłby o 100 punktów bazowych lub więcej.

Nie znika ryzyko, że inwestorzy będą odchodzić

Podpisana przez federalny rząd umowa zażegnałaby kryzys w Credit Suisse, który wywołał zamieszanie w globalnym systemie finansowym w ostatnim tygodniu. Zabezpieczenie płynności przez szwajcarski bank centralny na 50 mld CHF na krótko powstrzymało spadki akcji Credit Suisse na giełdzie, ale nadal istnieje ryzyko, że klienci i kontrahenci będą odchodzić.

Banki miały ograniczony kontakt

UBS i Credit Suisse miały ograniczony kontakt ze sobą, a na ustalenie warunków znaczny wpływ miały Szwajcarski Bank Narodowy i niezależny regulator finansowy Finma, podał “Financial Times”. Sytuacja jest złożona i nie ma gwarancji, że dojdzie do porozumienia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: skib/, "Financial Times", Bloomberg

Polecane