Finlandia otworzy swój rynek pracy dla nowych członków UE

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 13-02-2006, 21:16

Ministerstwo Pracy Finlandii i partnerzy społeczni rekomendują otwarcie fińskiego rynku pracy dla pracowników z nowych krajów Unii Europejskiej - podano w poniedziałek w komunikacie w Helsinkach.

Ministerstwo Pracy Finlandii i partnerzy społeczni rekomendują otwarcie fińskiego rynku pracy dla pracowników z nowych krajów Unii Europejskiej - podano w poniedziałek w komunikacie w Helsinkach.

"Ministerstwo Pracy i organizacje działające na rynku pracy zalecają nieprzedłużanie okresu przejściowego" - głosi komunikat. 

Stare kraje unijne, które korzystają z okresu przejściowego, do końca kwietnia tego roku mają określić, czy otworzą swoje rynki pracy dla pracowników z Europy Wschodniej.

W Finlandii w ubiegły piątek podpisano porozumienie między resortem pracy a partnerami społecznymi, z którego wynika, że dojdzie do otwarcia fińskiego rynku pracy. Porozumienie to, które jeszcze musi zostać zaaprobowane przez rząd, odnosi się również do Rumunii i Bułgarii, mających wstąpić do UE w 2007 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane