Firma z USA próbowała sprzedać fałszywe obligacje Wenezueli za 250 mln USD

13-11-2003, 19:54

Organy ścigania Wenezueli prowadzą śledztwo w sprawie domniemanej próby sprzedaży fałszywych obligacji tego kraju o łącznej wartości 250 mln USD. Jak dotąd podejrzane są cztery osoby pracujące dla firmy zarejestrowanej w USA.

Władze podejrzewają, że działająca od trzech lat, zarejestrowana w stanie Floryda firma Capital Investment Services usiłowała sprzedać 15-letnie obligacje Wenezueli o łącznej wartości 250 mln USD. Bank centralny tego kraju zaprzecza, aby kiedykolwiek zatrudniał wspomnianą firmę i zwrócił się do amerykańskich władz o współpracę w prowadzeniu dochodzenia.

Robert Escobio, szef Capital Investment Services twierdzi tymczasem, że jego firma została wynajęta przez bank centralny do sprzedaży wspomnianych papierów. Po raz ostatni miał się w tej sprawie spotkać z jego przedstawicielami 14 października. Przyznał, że jego firma nie zajmowała się dotąd sprzedażą obligacji, jej specjalnością była sprzedaż akcji uprzywilejowanych. Sprzedaż obligacji Wenezueli miała być pierwszą transakcją tego typu przeprowadzoną przez Capital Investment Services. Escobio powiedział, że jego firma nie sprzedała dotąd żadnej z oferowanych obligacji Wenezueli. Nominał każdej z nich opiewa na 25 mln USD.

Proszący o anonimowość pracownicy banku centralnego Wenezueli twierdzą, że w prospekcie emisyjnym obligacji, którym posługiwał się Capital Investment Services znalazły się fałszywe dane. Osoby wymienione jako pracownicy departamentów banku są fikcyjne.

MD, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Firma z USA próbowała sprzedać fałszywe obligacje Wenezueli za 250 mln USD