Firmy, dla których Ministerstwo Skarbu Państwa szuka inwestorów

  • Marta Bellon
opublikowano: 20-06-2012, 00:00

Dozamel

Świetnie usytuowana spółka z Wrocławia może pochwalić się dużym portfelem usług. Ma też świetne relacje z głównymi partnerami. Zajmuje się kompleksowym zarządzaniem nieruchomościami i usługami przemysłowymi. Wynajmuje powierzchnie produkcyjne, magazyny, biura i sale konferencyjne. Zarządza obiektami o łącznej powierzchni użytkowej ponad 153 tys. mkw.: 15 halami produkcyjnymi, 25 magazynami, 9 budynkami biurowymi oraz 14 innymi obiektami użytkowymi. Obsługuje i serwisuje maszyny i urządzenia oraz transport kolejowy i samochodowy. Obsługuje również sieci i instalacje energetyczne, dostarcza czynników energetycznych — ma odpowiednie koncesje na ich przesyłanie, dystrybucję, wytwarzanie i obrót. Dozamel zarządza również Wrocławskim Parkiem Przemysłowym, który zajmuje 163 ha. Jest ponadto właścicielem hotelu „Wodnik” we Wrocławiu i Ośrodka Wypoczynkowego w Kołobrzegu. Dużym atutem firmy jest jej lokalizacja — 6,4 km od portu lotniczego, 3,9 km od obwodnicy autostradowej i 2,8 km od centrum miasta. W jej bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się Wrocławski Park Biznesu. 100 proc. udziałów spółki ma skarb państwa. W 2011 r. udało się jej wypracować prawie 70 mln zł przychodów ze sprzedaży.

Zakłady Ceramiczne Bolesławiec

Naczynia ceramiczne, przewody kominowe, garnki i donice — na tym Bolesławiec zna się najlepiej. Wie o tym niemal cały świat. To znany, zarówno w kraju, jak i na świecie, producent ręcznie formowanych i zdobionych unikalną techniką stempelkową naczyń ceramicznych. Spółka oferuje również kolekcje garnków i ceramicznych beczek. Produkowane przez nią naczynia można dowolnie kompletować w zestawy śniadaniowe, obiadowe i kawowe. Mogą stanowić również wyposażenie kuchni i dekorować wnętrza. Naczynia z ceramiki to nie jedyneprodukty, których dostarcza Bolesławiec. Firma wytwarza także ceramikę budowlaną — głównie systemy i przewody kominowe oraz gospodarczą — garnki i donice. Wszystkie oferowane przez nią produkty spełniają wysokie parametry użytkowe oraz wymagania ochrony środowiska. Firma prowadzi sprzedaż detaliczną w sklepach firmowych w Bolesławcu, Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach i Gdańsku oraz w internecie. Zdobyła certyfikat ISO 9001:2009. Należy w 100-proc. do skarbu państwa. W ubiegłym roku jej przychody ze sprzedaży przekroczyły 30 mln zł.

Zakł. Mech. Urządzeń Górniczych Dezam

Firma z Dzierżoniowa dostarcza maszyny i urządzenia do kopalń oraz wytwarza imponującą liczbę produktów. Od ponad 60 lat specjalizuje się w produkcji urządzeń transportu technologicznego, maszyn i urządzeń dla kopalń węgla, miedzi, soli, piasku, a także innych gałęzi przemysłu. Oferta produktów, które wytwarza, jest niezwykle szeroka. Dezam produkuje m.in. kołowroty linowe, szybowe, przenośniki taśmowe, wozy wiertnicze i kopalniane, silniki powietrzne, popychaki hydrauliczne, przekładnie, wywrotnice i obrotnice, stacje zwrotne do przenośników, palety transportowe, zbiorniki, pojemniki, kontenery, kosze na śmieci, skrzynki formierskie oraz spawane konstrukcje stalowe. Poza tym firma świadczy usługi remontowe i zajmuje się modernizacją maszyn oraz obróbką wiórową i ślusarską. Jej park maszynowy umożliwia produkcję i świadczenie usług obróbki skrawaniem oraz łączenia elementów metalowych za pomocą spawania metodami MIG, MAG i TIG. Wydział montażowo-konstrukcyjny wyposażony jest w dwie suwnice o udźwigu do 5 ton. Wydział ten świadczy usługi malowania natryskowego oraz czyszczenia powierzchni metalowych metodą piaskowania. Atuty firmy to przede wszystkim atrakcyjna lokalizacja — bliskie sąsiedztwo Republiki Czeskiej i Niemiec oraz uniwersalny park maszynowy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Bellon

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu