Francuski związek zawodowy grozi odcięciem prądu posłom i miliarderom podczas ogólnokrajowego strajku

opublikowano: 18-01-2023, 13:13
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Francuski związek CGT zagroził odcięciem dostaw energii elektrycznej dla prawodawców i miliarderów przed ogólnokrajowym strajkiem w czwartek, w coraz bardziej zaciekłym starciu z rządowym planem podniesienia wieku emerytalnego – podaje agencja Reutersa.

Fot. Jeremy Bezanger/Unsplash

Proponowana ustawa, ogłoszona w zeszłym tygodniu, przewiduje podwyższenie wieku emerytalnego z 62 do 64 lat, czemu sprzeciwia się zdecydowana większość pracowników, którzy już stoją w obliczu kryzysu związanego z kosztami życia.

W czwartkowym strajku wezmą udział pracownicy sektorów transportu, edukacji i energetyki w całej Francji, a w Paryżu i innych miastach spodziewane są wielkie marsze protestacyjne.

Akcja protestacyjna jest postrzegana jako test na to, czy związki zawodowe, które w ostatnich latach walczyły o przekonanie ludzi do strajku, mogą przekształcić ten gniew w masowy protest społeczny.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ON, Reuters

Polecane