Gassen: elektryczne hulajnogi powinny być zakazane w Niemczech

opublikowano: 10-09-2019, 13:34

Elektryczne hulajnogi są zbyt niebezpieczne, uważa Andreas Gassen, szef Krajowego Stowarzyszenia Lekarzy Ubezpieczeń Zdrowotnych (KBV).

- Elektryczne hulajnogi powinny być całkowicie zakazane – powiedział Gassen w wywiadzie dla Neue Osnabrücker Zeitung. – To jedyny sposób, aby uniknąć obrażeń. Z medycznego punktu widzenia, są zbyt niebezpieczne, dlatego trzeba się ich pozbyć – dodał.

Fot. Andrzej Hulimka- Forum

Podkreślił, że potwierdziły się „najgorsze obawy”.

- Gdziekolwiek te pojazdy się pojawiają, notujemy znaczący wzrost obrażeń ludzi – powiedział Gassen.

Z medycznej perspektywy było „nieodpowiedzialne” pozwalać elektrycznym hulajnogom pojawić się w Niemczech, oświadczył szef KBV. 

Siegfried Brockmann, analityk wypadków w Niemieckim Stowarzyszeniu Ubezpieczeń (GdV) uznał żądania Gassena za „nonsens”. Powiedział, że było pewne iż dojdzie do wypadków po dopuszczeniu hulajnóg do użytkowania w połowie czerwca. Podkreślił, że jest zbyt mało danych, aby można było wyciągać ogólne wnioski.

- Widzieliśmy także poważne wypadki z udziałem rowerzystów, ale nikt nie myślał, aby wykluczać ich z ruchu ulicznego – powiedział.  

W Niemczech hulajnogi elektryczne muszą jeździć po ścieżkach rowerowych, a tam, gdzie ich nie ma, po jezdni. Nie wolno przekraczać prędkości 20 km/h, a kierujący hulajnogą elektryczną musi mieć 14 lat lub więcej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, thelocal.de

Polecane