Gazprom potwierdza wysoki koszt ominięcia Danii przez Nord Stream 2

opublikowano: 04-10-2019, 13:05

Wiktor Zubkow, szef rady nadzorczej Gazpromu powiedział, że konieczność ominięcia przez Nord Stream 2 wód terytorialnych Danii oznacza wyższy o „setki milionów dolarów” koszt budowy gazociągu, informuje Reuters.

Agencja zwraca uwagę, że to pierwszy raz kiedy Gazprom przyznał iż ominięcia Danii znacząco zwiększy koszt realizacji projektu.

W sierpniu Reuters informował o liście, w którym operator Nord Stream sygnalizował iż problemy wynikające z uzyskania zgody Danii na położenie gazociągu na dnie oznaczają opóźnienie projektu o nawet osiem miesięcy i 560 mln EUR dodatkowych kosztów.

Zubkow, który uczestniczy w konferencji energetycznej w Moskwie powiedział, że Gazprom ma nadzieję na uzyskanie zgody Danii na poprowadzenie gazociągu przez jej wody terytorialne.

W środę prezydent Władimir Putin wezwał Danię, aby zignorowała presję USA i „pokazała swoją suwerenność” pozwalając Nord Stream 2 na przejście przez jej terytorium, przypomina Reuters.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy