Generalny Konserwator Zabytków: nie szukajcie "złotego pociągu"!

DI
opublikowano: 27-08-2015, 11:55

Piotr Żuchowski, Generalny Konserwator Zabytków apeluje do poszukiwaczy skarbów, aby zaprzestali poszukiwania "złotego pociągu" w regionie Wałbrzycha.

Żuchowski zwraca uwagę, że po nagłośnieniu informacji dotyczących odnalezienia tzw. "złotego pociągu", w rejonie Wałbrzycha zaobserwowano wzmożoną aktywność poszukiwaczy skarbów.

- Zwracam się z apelem, by zaprzestać wszelkich jego poszukiwań, do chwili zakończenia oficjalnej urzędowej procedury, prowadzącej do zabezpieczenia znaleziska. W ukrytym pociągu - co do którego istnienia jestem przekonany - znajdować się mogą niebezpieczne materiały z czasów II wojny światowej. Istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że pociąg jest zaminowany - głosi wydany w czwartek komunikat.

Więcej informacji minister kultury ma udzielić w piątek, podczas konferencji prasowej o 13:30 w  Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu