PASSUS S.A.: Zawarcie aneksu do umowy pożyczki ze spółką zależną

opublikowano: 2019-03-19 13:15

Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 1 / 2019
Data sporządzenia: 2019-03-19
Skrócona nazwa emitenta
PASSUS S.A.
Temat
Zawarcie aneksu do umowy pożyczki ze spółką zależną
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd Passus S.A. z siedzibą w Warszawie („Emitent”, „Spółka”), w nawiązaniu do raportu ESPI nr 9/2018 z dnia 7 grudnia 2018 r., informuje, że w dniu 19 marca 2019 r. Emitent zawarł aneks do umowy pożyczki udzielonej spółce zależnej, tj. spółce Wisenet Sp. z o.o..

Pierwotna wartość pożyczki została ustalona jako 1.300.000 zł z oprocentowaniem 6% w skali roku, a jej spłata miała nastąpić do dnia 15 lutego 2019 r. Zabezpieczenie pożyczki stanowią weksel własny oraz uprawnienie Emitenta do objęcia nowoutworzonych udziałów spółki Wisenet. W przypadku skorzystania przez Emitenta z prawa do objęcia udziałów zostaną one opłacone w formie umownego potrącenia wierzytelności Emitenta i Wisenet, co jednocześnie sprawi, że przy braku innych emisji nowych udziałów, Emitent zwiększy zaangażowanie w kapitale i głosach Wisenet maksymalnie do 75,95%.

Na mocy aneksu zawartego w dniu 19 marca 2019 r. strony ustaliły, że pozostała do spłaty kwota 900.000 zł zostanie uregulowana przez Wisenet do dnia 2 kwietnia 2019 r. z możliwością przedłużenia wskazanego terminu za zgodą obu stron. Pozostałe warunki umowy pożyczki nie uległy zmianie.

Na dzień sporządzenia niniejszego raportu Emitent nie posiada żadnych innych pożyczek udzielonych Wisenet Sp. z o.o. Emitent posiada obecnie 54,09% udziałów w spółce Wisenet Sp. z o.o..

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
Tadeusz Dudek Prezes Zarządu
Dariusz Kostanek Członek Zarządu