Giełdowy flesz

ASZ
19-06-2007, 00:00

Ampli

+14,8%

Po chwilowym odpoczynku kurs tarnowskiego dystrybutora elektrotechniki szybko rośnie. Wczoraj spółka była w rynkowej czołówce. Przy okazji jej kurs pokonał kolejny szczyt. Od początku roku jej notowania zyskały ponad 45 proc. Jej wskaźnik C/Z oscyluje wokół 15. Stosunek ceny do zysku dla TIM, spółki o podobnym profilu, przekracza 45.

Wzrostowi kursu Ampli sprzyja poprawa wyników w I kwartale i koniunktura na rynku rynku budowlano-montażowym. Analitycy zwracają uwagę na perspektywy nawiązania przez Ampli współpracy z zagranicznymi producentami, dzięki której firma będzie mogła pośredniczyć w sprzedaży wysokomarżowych towarów.

HAWE

+20,0%

Trwa świetna passa spółki, która chce świadczyć usługi dostępu do internetu, telewizji cyfrowej i telefonii VIP. W piątek jej akcje zdrożały o 36 proc., a wczoraj dołożyły kolejne kilkanaście. Inwestorów ogarnęła euforia po informacji o emisji z prawem poboru 99,8 mln nowych akcji po 1 zł.

INTERNET GROUP

+6,3%

Po piątkowej sesji firma poinformowała o podpisaniu porozumienia inwestycyjnego z amerykańską spółką Communication One. Określono zasady współpracy w realizacji transakcji kupna przez Internet Group spółek z grupy Communication One Inc, w tym Call Center Poland — lidera na rynku firm call center.

Intencją stron jest podpisanie przedwstępnej umowy kupna akcji i udziałów spółek. Do południa akcje Internet Group osiągnęły maksymalną wartość 10,25 zł.

Tyle warte były ostatnio 6 czerwca. W piątek wyceniano je na 9,3 zł. To jak na razie najniższy poziom korekty trwającej od 4 kwietnia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Giełdowy flesz