Goldman Sachs: inwestorzy przenieśli nawet 4 mld USD z Hongkongu do Singapuru

opublikowano: 03-10-2019, 08:11

Goldman Sachs szacuje, że inwestorzy zniechęceni falą protestów w Hongkongu przenieśli do Singapuru, alternatywnego regionalnego centrum finansowego, 3-4 mld USD dolarowych depozytów.

W sierpniu depozyty w lokalnej walucie spadły w Hongkongu o 1,6 proc. w porównaniu z lipcem do 6,84 bln HKD (873 mld USD). To największy spadek od ponad roku. 

- Zauważyliśmy umiarkowany odpływ netto z depozytów w HKD w Hongkongu i umiarkowany napływ netto depozytów walutowych w Singapurze – piszą analitycy Goldman Sachs. – Uważamy, że debata na temat odpływu/płynności w Hongkongu będzie wciąż żywa i dane za wrzesień (i później) będą się do tego przyczyniać – dodali.

Walutowe depozyty w krajowych i zagranicznych bankach w Singapurze osiągnęły rekordowy poziom 12,8 mld SGD (9,3 mld USD) w sierpniu. Większość napływu zanotowano w lipcu i sierpniu, kiedy sięgnął łącznie 5 mld SGD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy