Gorące spółki na dziś

KZ
opublikowano: 29-05-2007, 00:00

Variant

Dziś akcjonariusze spółki specjalizującej się w produkcji obejm, opasek i mocowań metalowych oraz kosmetyków, chemii motoryzacyjnej i lakierów mają zdecydować o przeprowadzeniu emisji tzw. tanich akcji. Plany mówią o emisji 480 tys. akcji z prawem poboru 1 do 10. Papiery będą sprzedawane po cenie nominalnej (1 zł). Proponowanym dniem ustalenia prawa poboru jest 21 czerwca. Dodatkowo, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Variant chce przeprowadzić emisję do 2,5 mln akcji po cenie rynkowej. Obecnie kapitał zakładowy Varianta składa się z 4,8 mln papierów. Pieniądze zdobyte z rynku mają posłużyć na inwestycje i planowane przejęcia.

Energomontaż-Północ

Dziś kończą się zapisy w wezwaniu ogłoszonym przez Polimex Mostostal. To formalne wezwanie na blisko 107 tys. akcji. Proponowana przez Polimex cena wynosi 25 zł i odpowiada ustawowemu minimum (średni kurs z 6 miesięcy poprzedzających wezwanie). Zdaniem zarządu Energomontażu-Północ, wartość godziwa spółki, wynikająca z perspektyw rozwoju rynku i objęcia kontrolnego pakietu akcji przez Polimex Mostostal jest wyższa od wynikającej z ceny zaproponowanej w wezwaniu. Niemniej władze uważają, że planowane przez Polimex Mostostal przejęcie roli inwestora okaże się korzystne dla Energomontażu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Gorące spółki na dziś