Gosiewski: Pozytywnie patrzymy na zmianę stanowiska PO

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 20-01-2006, 15:11

Przewodniczący klubu PiS Przemysław Gosiewski powiedział w piątek, że jego ugrupowanie "pozytywnie patrzy na zmianę stanowiska PO".

Przewodniczący klubu PiS Przemysław Gosiewski powiedział w piątek, że jego ugrupowanie "pozytywnie patrzy na zmianę stanowiska PO".

Tusk powiedział dziennikarzom po piątkowym spotkaniu z prezydentem Lechem Kaczyńskim, że wizja wcześniejszych wyborów oddala się. Jak zaznaczył, po rozmowie jest "dużo większym optymistą".

Według Gosiewskiego, Platforma Obywatelska odeszła "od scenariusza wcześniejszych wyborów na rzecz porozumienia". "Zmiana stanowiska PO musi być przyjęta z pełną nadzieją i zainteresowaniem" - powiedział szef klubu PiS po spotkaniu z PSL.

Wiceszef PSL Jan Bury ocenił po rozmowach z PiS, że pakt stabilizacyjny między sejmowymi ugrupowaniami może zostać podpisany także przez Platformę. Według niego, zaproponowany przez PiS pakt zostanie podpisany w przyszłym tygodniu i należy na niego patrzeć jak na "porozumienie dla Polski".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane