GPW: dobre nastroje utrzymują się, czekamy na dane z USA

Marek Druś
06-09-2002, 12:30

Na warszawskiej giełdzie utrzymuje się umiarkowana przewaga podaży wywołana dobrymi sygnałami dochodzącymi z pozostałych europejskich rynków. Inwestorzy kupują przede wszystkim papiery spółek z indeksu TechWIG, który rośnie najwyraźniej. Duże znaczenie dla nastrojów rynku będą miały dane o bezrobociu w USA, które zostaną przekazane o 14.30 czasu polskiego.

Wzrosty z pierwszej części notowań na GPW nadal się utrzymują. Popyt na papiery blue chipów jest dość wyrównany. Akcje TP SA, PKN Orlen, Orbisu i Pekao drożeją o ok. 1,5 proc.

Zdecydowanie większym zainteresowaniem cieszą się akcje spółek informatycznych, Prokomu i Softbanku, co można wiązać z dzisiejszym ożywieniem na rynku spółek technologicznych w całej Europie. W przeciwnych kierunkach potoczyły się notowania papierów Optimusa i Grupy Onet, które na czwartkowej sesji osiągnęły najniższe kursy od podziału Optimusa. Inwestorzy nadal pozbywają się internetowych walorów, kupują natomiast papiery producenta PC-tów.

Wyraźnie drożeją papiery BZWBK. Inwestorzy dopiero dzisiaj zareagowali na ostatnie, bardzo pozytywne oceny, które wydał spółce UBS Warburg.

Rośnie kurs Mostostalu Export, którego akcje taniały na pierwszych sesjach tego tygodnia, do czego przyczyniły się nieprawdziwe wiadomości o wnioskach o ogłoszenie upadłości spółki.

Jedynie o ułamek procenta drożeją akcje Elektrimu. W pierwszych minutach notowań ich cena wyraźnie rosła. Prezes Radziwiłł ujawnił zarys nowych propozycji dla obligatariuszy. Na poniedziałek zwołano jednak posiedzenie rady nadzorczej spółki, które ma podobno zdecydować o zmianach w zarządzie spółki. Nieoficjalnie mówi się, że posadę może stracić właśnie prezes Elektrimu.

O ułamek procenta tanieją akcje BRE Banku. W jego przypadku nie widać, aby inwestorzy zastosowali się do rekomendacji UBS Warburg, który zalecił redukcję papierów banku w portfelu swoich klientów.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: dobre nastroje utrzymują się, czekamy na dane z USA