GPW: na rynku przeważają umiarkowane zniżki

Marek Druś
10-05-2002, 10:45

Warszawska giełda rozpoczęła sesję od umiarkowanych spadków indeksów. Wskaźnik notowań blue-chipów WIG 20 stracił 0,18 proc. rozpoczynając notowania na poziomie 1.294,65 pkt. Szeroki indeks rynku WIG spadł o 0,24 proc. TechWIG rozpoczął notowania od zniżki o 0,65 proc. Pierwsze minuty sesji nie wskazywały, aby sytuacja na rynku uległa znacznej zmianie.

Na GPW niewiele się dzieje. Kursy większości notowanych papierów zmieniły się zaledwie o ułamek procenta. Ruchy cen są z reguły kontynuacją notowanych w trakcie ostatnich sesji.

Największy udział w obrotach rynku miał po rozpoczęciu notowań PKN Orlen. Akcje spółki tanieją o ułamek procenta. Nie widać znacznej reakcji rynku na wiadomość o ponad 60 proc. spadku zysku rocznego spółki, o czym poinformowano przed sesją.

Wciąż wyraźnie spada kurs papierów przecenianego bezlitośnie w trakcie ostatnich kilku sesji Comarchu. Spółka płaci cenę za słabe wyniki, które rozczarowały inwestorów. Obroty w handlu papierami spółki są mniejsze jedynie od notowanych na akcjach PKN Orlen i Pekao.

Podobnie jak na ostatnich sesjach drożeją akcje Cersanitu, co oznacza, że kurs spółki ustala kolejne historyczne maksima. Wydaje się, że w odróżnieniu od Comarchu inwestorzy uznali akcje producenta ceramiki sanitarnej za bezpieczną przystań.

Podobnie jak podczas ostatnich sesji w sektorze bankowym najlepiej wyglądają notowania drożejących o ułamek procenta udziałów Pekao. Papiery pozostałych banków w większości umiarkowanie tanieją.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: na rynku przeważają umiarkowane zniżki