Czytasz dzięki

Granica Kanady z USA pozostanie zamknięta przez kolejny miesiąc

  • PAP
opublikowano: 19-05-2020, 20:38

Granica Kanady z USA pozostanie zamknięta przez kolejnych 30 dni – poinformował we wtorek kanadyjski premier Justin Trudeau. Granicę zamknięto dla „nie niezbędnego” ruchu w marcu, decyzję przedłużono w kwietniu.

Trudeau podkreślił podczas swojego codziennego briefingu, że dla ochrony osób mieszkających po obu stronach granicy pozostanie ona zamknięta. Dodał, że kwestie bezpieczeństwa Kanadyjczyków były też podnoszone podczas jego wczorajszych rozmów z premierami prowincji. Już wcześniej premierzy Kolumbii Brytyjskiej i Ontario oświadczyli, że są przeciwni przywracaniu swobodnego ruchu przez granicę.

Pytany o to, kiedy Kanada otworzy granice, Trudeau powiedział, że sytuacja zmienia się bardzo szybko, a decyzje są obecnie podejmowane w perspektywie tygodnia i za 30 dni będą kolejne decyzje. Dodał też, że trwają rozmowy z prowincjami w sprawie testów oraz określenia zasad monitorowania kontaktów osób, z którymi mogli zetknąć się chorzy. „To kluczowe dla przyszłości” - podkreślił.

Granicę Kanady z USA zamknięto na 30 dni dla „nie niezbędnego” ruchu w marcu, 18 kwietnia Kanada i USA uzgodniły przedłużenie porozumienia do 21 maja, z dalszymi gwarancjami przepływu niezbędnych dóbr i usług.

Według analizy zamieszczonej na stronie francuskojęzycznego nadawcy Radio-Canada, pierwszych około 100 przypadków koronawirusa zidentyfikowano w Kanadzie u podróżnych, którzy powrócili do kraju między 25 stycznia a 12 marca. 25 stycznia w Toronto zdiagnozowano pierwszy przypadek COVID-19. W sumie kilkunastu pierwszych chorych przyleciało do Kanady z Chin, następnie z Iranu, były to osoby powracające do Ontario, Quebecu i Kolumbii Brytyjskiej. Na początku marca kolejne osoby już zakażone przyleciały do Kanady z Egiptu. Następni chorzy przylecieli z USA i krajów europejskich.

Według danych Health Canada, federalnego resortu zdrowia, we wtorek przed południem zarejestrowano w Kanadzie 78499 zachorowań, z czego większość w Quebecu (43627) i Ontario (23384). Liczba osób zmarłych na COVID-19 to 5857.

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane