Grecy w pośpiechu wycofują pieniądze z banków

KŁ, Moneynews.com
13-06-2012, 11:38

Przed weekendowymi wyborami Grecy coraz szybciej wycofują pieniądze z banków, a wszystko z obawy, że mogą one zadecydować o porzuceniu przez kraj euro.

fot. Bloomberg
Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Suma wycofywanych dziennie depozytów wzrosła niemal od 100 mln EUR do 500 mln EUR w tym miesiącu, poinformował portal Moneynews.com bankier, który poprosił o zachowanie anonimowości, ponieważ dane te nie są oficjalne. Inny dyrektor banku jest zdania, że kwota ta może przekraczać już 700 mln EUR dziennie. Władze Banku Grecji nie chcą jednak komentować tych doniesień.

Greckie banki są w opłakanej sytuacji. Od początku kryzysu w październiku 2009 r. firmy i osoby prywatne wycofały już w sumie z banków 72 mld EUR. Wyjście Grecji ze strefy euro odcięłoby je od funduszy z Europejskiego Banku Centralnego. Grecy wycofują się w obawie, że nowa waluta od razu znacznie straci na wartości wobec euro.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ, Moneynews.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Grecy w pośpiechu wycofują pieniądze z banków