Groszek: 100 tys. terminali płatniczych dla firm w tym roku

opublikowano: 06-02-2018, 17:10

Rusza akcja terminalizacja. Fundacja Polska Bezgotówkowa chce skusić przedsiębiorców do korzystania z terminali płatniczych, w tym celu powstał własnie program skierowany do małych i średnich firm, zapewniający pokrycie kosztów użytkowania terminali przez przedsiębiorców oraz kosztów transakcji przez rok. Do programu może przystąpić firma, która nie miała terminala przez ostatnie 12 miesięcy.

- W ciągu czterech lat chcemy zainstalować tyle, ile zainstalowano w minionych trzydziestu latach, czyli 600 tysięcy. Po drugie, poprzez konstrukcję tego programu, że mogą korzystać z bezpłatnego instalowania terminali przez rok i nie płacić opłat transakcyjnych, bo sam terminal to jest jeden koszt, natomiast on jest używany i od tego są jeszcze płacone różnego rodzaju prowizje. Czyli przez 12 miesięcy można korzystać za darmo i chcemy to skierować nie tak generalnie do wielkich sieci, które nagle za darmo dostaną i oni i tak mają pieniądze, tylko do tych, którzy nie mają na przykład z tego powodu, że ich nie stać, czyli krótko mówiąc do małego i średniego biznesu, mamy tu na myśli zarówno sklepy, jak i punkty usługowe, które własnie tego nie mają, nie wiedzą jak do tego dojść i nie wiedzą jak z tego korzystać, a bardzo często obawiają się, że to jest tak drogie, że im się to nie opłaci - mówi Mieczysław Groszek, prezes Fundacji Polska Bezgotówkowa

Według ekspertów Fundacji Polska Bezgotówkowa, w Polsce brakuje kilkuset tysięcy terminali płatniczych. W tym roku Fundacja zamierza postawić 100 tys. nowych terminali. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Justyna Smolińska

Polecane