Grupa Kęty celuje w kolejne duże zamówienia z USA na systemy aluminiowe

ISBNews
opublikowano: 22-04-2015, 15:27

Po podpisaniu pierwszego znaczącego kontraktu w segmencie systemów aluminiowych w USA, o wartości 15 mln USD, Grupa Kęty celuje w realizację podobnych dużych projektów, jednak ich pozyskanie jest procesem długotrwałym.

W II kw. br. może zawrzeć umowy na mniejsze zamówienia, poinformował agencję ISBnews prezes Dariusz Mańko.

"Nad tym kontraktem, który teraz podpisaliśmy pracowaliśmy 2 lata. To trwa, dlatego nie można powiedzieć, że kolejny taki duży będzie bardzo szybko. Ale w dalszej perspektywie kolejne duże zamówienia są możliwe, na takie 'polujemy', bo są dla nas korzystne pod względem logistycznym. Większe zamówienie pozwala efektywniej zorganizować produkcję i transport" - powiedział Mańko w rozmowie z ISBnews.

Dodał, że w II kw. możliwe są kolejne umowy z segmentu systemów aluminiowych dla odbiorców z USA, lecz mniejsze niż zawarta w I kwartale.

Podkreślił również, że rozwój biznesu w USA ocenia bardzo pozytywnie. Wyjaśnił, że na tamtejszym rynku duże znaczenie mają rekomendacje, dzięki którym po wykonaniu jednego zamówienia klienci "sami się zwracają" do Grupy z kolejnymi.

Grupa Kęty S.A. jest spółką dominującą grupy kapitałowej, która działa w pięciu obszarach biznesowych: produkcji profili aluminiowych, projektowania i produkcji systemów architektonicznych oraz zewnętrznych rolet aluminiowych, produkcji opakowań giętkich, usług budowlano-montażowych w zakresie fasad aluminiowych oraz produkcji akcesoriów do montażu okien i drzwi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu