Gundlach radzi szykować obronę

opublikowano: 09-09-2016, 08:35

Nadszedł czas, aby inwestujący w obligacje przygotowali się na wzrost stóp procentowych i wyższą inflację redukując okres zapadalności papierów i zwiększając udział gotówki w portfelu, twierdzi Jeffrey Gundlach.

- To jest naprawdę wielki moment – powiedział Gundlach, nazywany „królem obligacji”. – Stopy procentowe znalazły dno. Mogą nie wzrosnąć w krótkim terminie, o czym mówiłem od lat. Ale myślę, że to początek czegoś i trzeba szykować obronę – dodał.

Zobacz więcej

Jeffrey Gundlach

Bloomberg

Gundlach, decydujący o inwestycjach DoubleLine Capital  prognozuje, że rentowność obligacji 10-letnich USD może przekroczyć 2 proc. na koniec 2016 roku.

Gundlach podtrzymał także swoją prognozę, że Donald Trump zostanie następnym prezydentem USA. Przypomniał, że zarówno Trump, jak i Hillary Clinton, deklarują zwiększenie wydatków na infrastrukturę, co będzie dodatkową stymulacja fiskalną gospodarki. 

- To, że może zbliżać się fiskalna stymulacja zostało zauważone przez rynek obligacji – powiedział Gundlach.

Większe wydatki finansowane długiem mogą zwiększyć koszt pożyczania przez rząd i zwiększyłoby podaż obligacji i skłoniło inwestorów do oczekiwania wyższych rentowności.

- Ludzie pytają: Jak mogą wzrosnąć stopy? Właśnie tak mogą wzrosnąć i w pewien sposób już rosną – powiedział Gundlach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Gundlach radzi szykować obronę