Hiszpania chce pozyskać 5 mld EUR z „zielonych obligacji”

Tadeusz Stasiuk, Bloomberg
opublikowano: 06-09-2021, 11:18

Hiszpański rząd planuje przeprowadzenie swojej pierwszej sprzedaży tzw. zielonych obligacji. Chce pozyskać do 5 mld EUR, twierdzą źródła agencji Bloomberg.

fot. Vincent Mundy/Bloomberg

Według nieoficjalnych informacji do aukcji miałoby dojść już w najbliższy wtorek. W nawiązaniu do zapowiedzi minister gospodarki z lipca, spekuluje się, że papiery miałyby 20-letni termin zapadalności.

Madryt chciał już wcześniej przeprowadzić taką transakcję, ale na przeszkodzie stanęło opóźnienie w przekazywaniu budżetu krajowego.

Pozyskane fundusze mają być przeznaczone na konkretne inicjatywy związane z przeciwdziałaniem niekorzystnym zmianom klimatycznym

Jak informuje Bloomberg, sprzedaż tzw. etycznych papierów wartościowych, w tym związanych z ekologią, osiągnęła w Europie rekordową wartość 286 mld EUR.

Z kolei rządy z całego świata sprzedały do tej pory w tym roku 39,1 mld USD w zielonych obligacjach, przekraczając już łącznie 37,5 mld USD w całym 2020 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane