Hoist kupi aktywa GetBacku za 398 mln zł

opublikowano: 01-02-2019, 09:01

Fundusze sekurytyzacyjne, zarządzane przez spółkę, zawarły wstępną umowę z funduszami z grupy Hoist Finance, dotyczącą sprzedaży wybranych portfeli wierzytelności.

Umowa sprzedaży zostanie w całości zrealizowana do 15 kwietnia 2019 r.

Klaus-Anders Nysteen, CEO Hoist Finance
Zobacz więcej

Klaus-Anders Nysteen, CEO Hoist Finance Fot: Hoist Finance

"Okres dzielący moment zawarcia tej umowy i moment jej wykonania potrzebny jest do realizacji działań operacyjnych po stronie spółki oraz spółek z grupy kapitałowej Hoist Finance AB, które to działania mają na celu pozwolić na bezproblemowe przejęcie portfeli wierzytelności będących przedmiotem tej umowy" - podano.

Umowa opiewa na około 398 mln zł.

Hoist Finance AB zobowiązał się w ramach postanowień tej umowy do pokrycia części kosztów restrukturyzacji Spółki w kwocie ok. 4,68 mln zł. Szwedzka firma dokonała wpłaty do tzw. depozytu notarialnego kwoty 30 mln zł, która to kwota ma stanowić zabezpieczenie dla spółki w przypadku w którym to nie doszłoby do realizacji postanowień umowy z winy Hoist Finance AB.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy