Hongkong kończy z kwarantanną dla przyjezdnych

Jakub Sławiński, Bloomberg
opublikowano: 23-09-2022, 10:30
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Od poniedziałku, przyjeżdzający do Hongkongu nie będą musieli udawać się na tzw. „hotelową kwarantannę”. To najważniejsze posunięcie władz od czasu zakończenia globalnej izolacji – podaje agencja Bloomberg.

Hongkong
Hongkong
fot. Lui Siu Wai/Xinhua via ZUMA Wire/Forum

W poniedziałek, 26 września władze Hongkongu zniosą obowiązek kwarantanny dla osób przyjeżdzających do metropolii. Te nadal będą musiały poddać się testowi PCR po przylocie do miasta. Przyjezdni w ciągu 3 dni po przylocie będą objęci ograniczeniami. W tym czasie nie będą mogli wybrać się do baru czy jeść w restauracjach.

Dotychczas przez pierwsze 3 dni po przylocie, podróżni nie mogli opuszczać swojego pokoju w hotelu, a przez kolejne 4 po tym okresie objęci byli dodatkowymi ograniczeniami.

Rozluźnienie następuje, gdy liczba codziennych przypadków Covid w mieście spada do mniej niż 6 000 dziennie z ponad 10 000 na początku tego miesiąca. Większość z nich to lokalne infekcje, w czwartek zgłoszono 163 przypadki zachorowań wśród przyjezdnych – informuje agencja.

Hongkong pozostaje w tyle za innymi centrami finansowymi na świecie, takimi jak Londyn czy Nowy Jork, które dawno zrezygnowały z pandemicznych ograniczeń. Miasto mierzyło się w ostatnich miesiącach z odpływem „migrujących” pracowników, którzy w dużej mierze decydowali się na przeprowadzkę do Singapuru.

Po ogłoszeniu informacji o zniesieniu kwarantanny gwałtownie wzrosła ilość osób chętnych do zakupu biletu do Hongkongu. Cathay Pacific Airways Ltd., którego samoloty latają do miasta poinformował, że mierzy się z trudnościami, a jego strona internetowa służąca do rezerwacji biletów ma problemy z funkcjonowaniem pod nagłym napływem dużej ilości użytkowników.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane