Hongkong miał największy w historii spadek sprzedaży detalicznej

opublikowano: 03-10-2019, 10:03

Trwające miesiące protesty uliczne spowodowały osłabienie gospodarki Hongkongu. W sierpniu sprzedaż detaliczna spadła najmocniej w jego historii.

W sierpniu sprzedaż detaliczna była w Hongkongu aż o 23 proc. mniejsza niż rok wcześniej, wynika z oficjalnych danych statystycznych. Największe tąpnięcie widoczne było w segmencie dóbr luksusowych. Sprzedaż biżuterii, zegarków i innych wartościowych przedmiotów spadła o rekordowe 47 proc. Sprzedaż w domach towarowych spadła o 30 proc. Wiele z nich zamknęło się na czas protestów, aby uniknąć zniszczeń. Obawa o bezpieczeństwo spowodowała także spadek liczby turystów odwiedzających Hongkong.

[FOT. BLOOMBERG]

- Nie spodziewamy się poprawy sprzedaży detalicznej do końca roku i obawiamy się wzrostu bezrobocia – napisali w raporcie analitycy Bank of America Merrill Lynch.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane