Hyundai zainwestuje 1,55 mld USD w indonezyjską fabrykę

opublikowano: 26-11-2019, 11:30

Południowokoreański koncern motoryzacyjny Hyundai Motor podpisał wstępną umowę na budowę nowej fabryki w Indonezji, która będzie pierwszą fabryką samochodów tego koncernu w Azji Południowo-Wschodniej, donosi Reuters.

To próba przeciwdziałania przedłużającemu się spowolnieniu na chińskim rynku, gdzie Hyundai i spółka stowarzyszona Kia Motors zawiesili prace w dwóch fabrykach.

Zobacz więcej

Hyundai Motor

Bloomberg

Producent zapowiedział, że do 2030 r. zainwestuje około 1,55 mld USD w indonezyjski zakład, w tym koszty opracowania produktu i koszty operacyjne.

Nowy obiekt, który ma zostać wybudowany w mieście Bekasi, na wschód od Dżakarty, rozpocznie produkcję pod koniec 2021 r., z roczną zdolnością produkcyjną szacowaną na 150 tys. pojazdów. Może ona zostać zwiększona do 250 tys. pojazdów rocznie.

Hyundai planuje produkować w zakładzie samochody typu SUV i MPV,  rozważa też  pojazdy elektryczne (EV) dostosowane do rynku Azji Południowo-Wschodniej.

Według firmy badawczej LMC Automotive Hyundai jest daleko w tyle za japońskimi rywalami w Azji Południowo-Wschodniej, osiągając sprzedaż wynoszącą 122 883 pojazdów w porównaniu do 854 032 Toyoty od stycznia do września tego roku.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu